MCLAREN’IN YENİ PATRONU SUV FİKİRLERİNE AÇIK

admin 0 Yorum Ocak 3, 2022

Açkılma:

McLaren, son yıllarda birçok rakibinin bunu yapmasına rağmen, bir SUV sunma fikrine uzun süredir direniyor. Ancak, İngiliz otomobil üreticisine liderlik eden yeni bir patronla birlikte işler değişmek üzere olabilir.

Sektörün tecrübeli ismi Michael Leiters, 1 Temmuz’da McLaren Automotive’in dizginlerini devraldı ve SUV pazarının çok çekici olduğunu, ancak markanın DNA’sına uyması gerektiğini zaten kabul etti.

Leiters, McLaren’ın ürün yelpazesini bir SUV içerecek şekilde genişletmek istemesi durumunda bu iş için mükemmel bir adam. Kendisi, Porsche’de çalışırken Cayenne’in geliştirilmesine öncülük etti ve daha yakın zamanda, Ferrari’nin teknik şefi olarak görev yaparken gelecek Purosangue’nin geliştirilmesine öncülük etti.

McLaren’in yeni patronu, şirketin böyle bir araç üzerinde kafa yorarken, hala tartışma aşamasında olduğunu ve diğer modellerin de düşünüldüğünü söyledi.

McLaren’ın mevcut yelpazesinde bir miktar örtüşme olduğu göz önüne alındığında, bir SUV’nin seride benzersiz bir konumda olacağı ve muhtemelen diğer modellerden alıcıları çekmeyeceğini belirtti.

Aynı röportajda ayrı bir gelişme daha oldu: Leiters, McLaren’ın gelecekteki modeller için bir ortakla birlikte çalışmakla ilgilendiğini kabul etti, ancak BMW veya Audi ile olası bağlantı söylentilerinin doğru olup olmadığını kabul etmedi.

“Bir ortaklığın iki tarafı var; biri teknoloji, diğeri finansal” dedi. “Ve eğer ikisini bir arada bulursanız, kesinlikle en iyisi bu olacaktır. Ancak ilk şey, sinerji yaratacak bir teknoloji ortağına sahip olmaktır. Ama bu doğru partner olmalı. DNA’mızı korumak zorundayız; Bana sadece “ben de” teknolojisini veren hiçbir ortakla ilgilenmiyorum. Yani soru doğru partneri bulmaktır; mesele bir ortak bulmak değil.”

Leiters

Leiters, Autocar’a yakın tarihli bir röportajda “Ferrari’de bir SUV geliştirdim” dedi. “Porsche’de bir SUV geliştirdim, bu yüzden SUV’ları seviyorum. Ama bunu benim için yapmayacağız. Yine de bunun gerçekten önemli bir pazar olduğunu düşünüyorum. Hatta hala önemini koruyor ve büyümeye devam ediyor. Pazar segmenti olarak çok çekici.”

 

Yorum Bırak