PORSCHE TAYCAN 24 SAATTE 14 ÜLKE GEÇEREK REKOR KIRDI

admin 0 Yorum Ocak 3, 2022

PORSCHE TAYCAN 24 SAATTE 14 ÜLKE GEÇEREK REKOR KIRDI

WhatCar gazetecileri Neil Winn ve Doug Revolta, elektrikli bir araçla 24 saat içinde en çok ziyaret edilen ülke için yeni (doğrulanmamış) bir dünya rekoru kırdı. İkili bir günde 14 ülkeyi ziyaret ederek kendi beklentilerini bile aştı.

Winn, “Yolculuğa çıkmadan önce, başlangıçtaki 13 ülkeyi 24 saat içinde seyahat etme hedefimize ulaşmak için her şeyin mükemmel bir şekilde gitmesi gerektiğini biliyordum” dedi. “Öyleyse 14 yapmaya karar verdiğimizde ne kadar şaşırdığımızı hayal edebilirsiniz çünkü planımızın çok ilerisindeydik.”

Winn, halka açık yollarda zamanlı kayıtların resmi olarak doğrulanmasının imkansız olmasına rağmen, araştırmalarının, bir EV’de bir günde başka hiç kimsenin Porsche Taycan Performance Battery Plus’ta az önce başardıkları kadar çok ülkeyi ziyaret etmediğini öne sürdü.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, rekor Hollanda’dan başlayarak Avrupa’da gerçekleşti ve onları Belçika, Lüksemburg, Fransa, Almanya, İsviçre, Lihtenştayn, İtalya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Bosna ve Sırbistan’a götürdü.

Gazeteciler Taycan’larıyla toplamda 1.930 km katederek ortalama 98 km hareket hızına ve toplamda 80,3 km/s’lik ortalama hıza ulaştılar. Bu rakamlar, yolculukları sırasında ultra hızlı 350 kW şarj cihazlarında yedi kez durdurulmasına rağmen elde edildi.

What Car editörü Steve Huntingford, “Okuyucularımızdan elektrikli otomobillerin şarj sorunları, menzil kaygısı ve bazı elektrikli arabalarda uzun mesafeli yolculuklarda genel korku hakkında çok şey duyuyoruz” dedi. “Ancak bu olağanüstü rekor kıran koşu, Avrupa yolculuğunun elektrik geleceğine güven duyulması gerektiğini gösteriyor.”

Ekip, yine de yapılacak işler olduğunu söylüyor. Başarılarına rağmen, Avrupa’nın elektrikli araçlar gerçekten içten yanmalı araçlarla aynı seviyeye gelmeden önce daha fazla güvenilirliğe sahip daha fazla şarj cihazına ihtiyacı olduğunu savunuyorlar.

Yorum Bırak