BENTLEY, MACALLAN İÇİN VİSKİ ŞİŞESİ TASARLADI

admin 0 Yorum Aralık 3, 2021

BENTLEY, MACALLAN İÇİN VİSKİ ŞİŞESİ TASARLADI

Bentley ve The Macallan içki fabrikası bugün, ilk ortak ürünlerinin tasarımını ortaya çıkardı; bu, halen geliştirilme sürecinde olan sınırlı bir tek malt viskiyi barındıracak yatay bir şişe.

Bentley’in ürün ve yaşam tarzı tasarım müdürü Chris Cooke, “Macallan Horizon prototipimiz hem tasarımında hem de malzeme kullanımında gerçekten öncüdür” dedi. “Keskin bir şekilde tanımlanmış ancak kıvrımlı Bentley tasarım DNA’sının, Macallan’ın inovasyonunun ve her iki ikonik İngiliz markasının geri dönüştürülmüş malzemelerinin bir birleşimi.”

Şişe, sınırlı sayıda tek malt viski olan Macallan Horizon’u barındıracak. Bu nedenle, herhangi bir tabanı olmayacak ve bunun yerine, yalnızca uygun olduğu gibi, yatay olarak oturduğu bir stand ile birlikte gelecek.

  • The Macallan’ın global kreatif direktörü Jaume Ferras, “Viski dünyasında, imbiklerimiz ve şişelerimiz gibi her şey düzgündür” dedi. “Otomotiv endüstrisinin bir parçası olarak Bentley Motors’un izlediği yatay yöne baktığımızda, bu formatı eninde sonunda dökmesi gereken viski için nasıl uyarlayabileceğimizi düşünmemizi sağladı.”

    Şişenin kendisi 180 derecelik bir bükülme alan camdan yapılmıştır. Ardından, birkaç geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemeden yapılmış karmaşık bir şekilde bükülmüş 3D yapı ile çevrilidir. Buna, Macallan’ın eski içki fabrikasında bulunan kullanılmayan imbiklerden geri dönüştürülmüş bakır, Bentley araçlarının üretiminden geri kazanılan alüminyum, her iki markanın geri dönüştürülmüş ahşabı ve İskoçya’dan Bentley Batur’da bulunabilen aynı düşük CO2’li deri dahildir.

    Ferras, “Macallan Horizon için yarattığımız devrim niteliğindeki tasarımdan inanılmaz derecede gurur duyuyorum” dedi. “Macallan ve Bentley Motors’un ünlü olduğu ve 1824’ten beri The Macallan’ın peşinden koştuğu tavizsiz mükemmelliğin somutlaşmış hali olan eşsiz işçilik ve yaratıcılık olmadan bu mümkün olmazdı.”

    Ancak şişeler hala doldurulmaya hazır değil ve Macallan Horizon 2023 yazında piyasaya çıkacak.

Yorum Bırak